Rozpoznaj styl uczenia się Twojego dziecka

Drodzy Rodzice! Czy wiecie, że można skutecznie przeciwdziałać wystąpieniu objawów dysleksji lub z powodzeniem je łagodzić?
Oto sprawdzone sposoby: 

mądra zabawa z dzieckiem od najwcześniejszych lat życia,
zdobycie wiedzy umożliwiającej zrozumienie trudności i potrzeb dziecka,
świadoma współpraca ze szkołą,
systematyczna praca, codzienne czytanie. 

Oddajemy w Wasze ręce już trzecie wydanie poradnika dla rodziców dzieci z dysleksją pt. “Uczeń z dysleksją w domu”. Niech będzie Waszym drogowskazem i wsparciem. 

Poznajcie opinie czytelników 

Doskonale napisana, lekka i przyjemna. W prosty sposób opowiada o problemie dysleksji, będzie doskonała i dla rodziców jak i nauczycieli. Polecam każdemu, również rodzicom wychowującym kilkuletnie dzieci. Warto!
Bardzo przydatna książka dla rodziców dzieci z podejrzeniem dysleksji. Pisana w przystępny sposób, zwraca uwagę na problemy i podaje sposoby ich rozwiązania. Tłumaczy zachowanie dziecka i skąd ono wynika. Polecam


W książce znajdziecie wiele pomysłów na mądre, kształcące zabawy, ale też różne pomocne narzędzia, między innymi kwestionariusz rozpoznawania stylu uczenia się dziecka. Dlaczego może się przydać i jak wygląda? Sprawdźcie sami, czytając poniższy fragment.
 Jak się uczą dzieci z dysleksją? Rozpoznaj styl uczenia się Twojego dziecka. 

„Każde dziecko uczy się nieco inaczej, co dotyczy również preferowanego przez nie stylu uczenia się. Mówi się o wzrokowcach, słuchowcach i ruchowcach (kinestetykach). Według naukowców u człowieka dominuje jeden kanał uczenia się, ale działa w połączeniu z innymi. Warto poznać ten dominujący kanał, by wiedzieć, kiedy nasze dziecko najlepiej przyswaja wiadomości: słuchając, patrząc czy dotykając i poruszając się. W tym celu można przeprowadzić ocenę za pomocą kwestionariusza.