Zgłoś Klub Ortograffiti na kolejny rok szkolny

Już można zgłaszać Kluby Ortograffiti na rok szkolny 2024/2025, ale zanim dokonają Państwo zgłoszenia, prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami działania Klubów.  

Zmiany zasad zakładania i organizacji Klubów są odpowiedzią na sugestie nauczycieli sformułowane podczas szeroko zakrojonych badań, które prowadziliśmy w minionym roku szkolnym wśród Animatorów Ortograffiti. Nauczyciele prowadzący Kluby mieli okazję wyrazić swoje opinie za pośrednictwem badania ankietowego i/lub podczas bezpośrednich rozmów telefonicznych. Bardzo dziękujemy za liczny i chętny udział w obu formach badań. Zawsze możemy na Państwa liczyć! 

Czego dotyczą zmiany? 

  1. Nie ma obowiązku rejestracji Klubów w systemie Operonu. Narzekali Państwo na niepotrzebną biurokrację związaną z rejestracją. Nie ma zatem obowiązku, ale można zgłosić prowadzenie Klubu, jeśli chcą Państwo uzyskać certyfikaty dla siebie i szkoły, rabat na zakup zeszytów ćwiczeń i być na bieżąco z nowościami Ortograffiti. Decyzja należy do Państwa! System zgłoszeń już działa. 
  2. Wprowadzenie systemu motywowania uczniów. Zwrócili Państwo uwagę, że jednym z większych problemów, z jakimi się Państwo mierzą, jest zmotywowanie uczniów do pracy. Gadżety klubowe nie do końca spełniły tę funkcję. Dlatego w miejsce wysyłanych gadżetów pojawi się cały system motywowania, który udostępnimy w wersji elektronicznej na początku nowego roku szkolnego.  
  3. Zestawy gadżetów do zakupu. Wiele uwag dotyczyło składu gadżetów klubowych, które trafiały do szkół. Postanowiliśmy przygotować zestaw bardziej odpowiadający Państwa potrzebom, który będzie można zakupić po preferencyjnych cenach, tylko dla Animatorów Ortograffiti.  

Nowy Regulamin jest dostępny TUTAJ, natomiast pełne informacje na temat zakładania Klubów znajdą Państwo TUTAJ.