Zarejestruj Klub Ortograffiti na II semestr

Jeśli jeszcze nie zarejestrowaliście Klubu Ortograffiti na ten rok szkolny, to warto zrobić to teraz! Przed nami cały drugi semestr, zatem jest wystarczająco dużo czasu, by rozpocząć zajęcia w Klubie.   

 

Wystarczy wykonać 4 proste kroki: 

Krok 1. Zebrać grupę uczniów wymagających wsparcia w nauce czytania, pisania lub liczenia.  

Krok 2. Zarejestrować Klub Ortograffiti TUTAJ. W mailu potwierdzającym rejestrację otrzymają Państwo kod z 10% rabatem na zakup zeszytów z dowolnej serii Ortograffiti w księgarni internetowej Wydawnictwa Operon, który można przekazać rodzicom. W ciągu 3 tygodni od rejestracji do szkoły dotrą gadżety klubowe dla uczniów: teczki, ołówki, zakładki ortograficzne, oraz plakaty klubowe dla nauczycieli. Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem. Warto też zrobić bezpłatny kurs Animatora Ortograffiti, który jest praktycznym instruktażem wdrożenia Klubu w szkole. 

Krok 3. Rozpocząć zajęcia Metodą Ortograffiti. Oprócz pracy w zeszytach ćwiczeń warto realizować projekty, dzięki którym uczniowie mają szansę rozwijać swoje mocne strony. Bank projektów znajduje się TUTAJ. 

Krok 4. Wysyłać relacje z projektów (dla chętnych). Wszyscy nauczyciele, którzy wyślą dwie relacje z realizacji projektów na adres: abucko@operon.pl lub opublikują je na grupie facebookowej Klub Ortograffiti, otrzymają Certyfikat Innowatora Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, a ich szkoła Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

 

Rejestracji Klubów Ortograffiti można dokonywać przez cały rok szkolny. Nigdy nie jest za późno!  

NOWOŚĆ! Została wznowiona seria Ortograffiti dla młodzieży w wieku 13–18 lat (klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie liceum i technikum). Już ukazały się zeszyty ćwiczeń rozwijające umiejętność czytania ze zrozumieniem, sztukę kształtnego pisania oraz poprawnego pisania wyrazów z ó i u 

Zeszyty ćwiczeń z serii Ortograffiti świetnie nadają się do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy dydaktyczno-wyrównawczych []. Uczniowie i uczennice mogą też z nich korzystać samodzielnie, pracując w domu – tak o całej serii pisze Polskie Towarzystwo Dysleksji.