Ortograffiti gotowe na nowe wyzwania

Przygotowane ulepszenia na ten rok szkolny są efektem serii wywiadów, które przeprowadziliśmy z nauczycielami pracującymi metodą Ortograffiti. Wynikają one z realnych potrzeb i są próbą jeszcze lepszego dopasowania Ortograffiti do zmieniających się warunków w szkołach. Dziękujemy wszystkim wspaniałym nauczycielom, którzy zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. W wyniku tej współpracy już dziś możemy ogłosić wiele wprowadzonych NOWOŚCI. 

baner ortograffiti

NOWOŚCI w tegorocznej odsłonie Ortograffiti

Oto propozycja Ortograffiti na ten rok szkolny

→ Multimedialne prezentacje Ortograffiti dla nauczycieli – zeszyty ćwiczeń w wersji elektronicznej oraz gotowe materiały multimedialne do wykorzystania na zajęciach zdalnych i stacjonarnych (dostępne od 15 września 2021 r.).

→ Cykl webinarów i kursów rozwijających kompetencje nauczycieli w zakresie pracy metodą Ortograffiti z wykorzystaniem metody projektu, odkrywania i wzmacniania mocnych stron uczniów, przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, wzmacniania poczucia własnej wartości (dostępne od października 2021 r.)

→ Program Mobilne Ortograffiti na nowej platformie rozwoju i awansu dla nauczycieli Mobilna szkoła, gdzie oprócz propozycji kursów i webinarów znajdzie się miejsce do publikowania relacji z przeprowadzonych projektów (szczegóły już we wrześniu).

→ Konkurs, którego zwycięzcy uzyskają, oprócz licznych nagród rzeczowych, odznakę Wzorcowej Szkoły Ortograffiti, czyli takiej, która będzie promowana w sieci jako spełniająca wysokie standardy pomocy psychologiczno-pedagogicznej (ogłoszenie jeszcze we wrześniu).

Na jakie potrzeby odpowiadamy?

Podsumowując, odpowiadamy na Państwa największe potrzeby, czyli:

  • możliwość pracy zdalnej na podstawie Ortograffiti;
  • wzbogacenie bazy materiałów multimedialnych;
  • zgromadzenie całego bogactwa materiałów Ortograffiti w jednym miejscu;
  • samodzielne publikowanie relacji ze zrealizowanych projektów w miejscu dostępnym dla wszystkich nauczycieli;
  • rozwijanie nowych umiejętności w kontekście zmieniających się warunków i potrzeb uczniów;
  • docenienie szkół, które od lat pracują metodą Ortograffiti, niosąc pomoc psychologiczno-pedagogiczną zgodnie z najnowszymi standardami.

 

Co trzeba zrobić, by zacząć przygodę z Ortograffiti?

Trzeba wykonać trzy kroki, by wdrożyć nowe standardy pomocy psychologiczno-pedagogicznej z wykorzystaniem metody Ortograffiti:

  1. Zostać Animatorem Ortograffiti, kończąc kurs internetowy.
  2. Zarejestrować klub Ortograffiti.
  3. Pracować z uczniami metodą Ortograffiti i realizować projekty.

Szczegóły znajdą Państwo >>TUTAJ

 

baner ortograffiti

 

Miłośników Ortograffiti z Bratkiem informujemy, że przygotowujemy nową wersję tej serii, adresowaną do nauczycieli dysponujących jedną godziną zajęć tygodniowo. Szczegóły już wkrótce!