Dzień zabaw analogowych w szkole

Ruch, relacje, swoboda zamiast klikania w smartfon. Trudno przecenić wartość zabaw, które aktywizują dziecko, dają radość ze wspólnej zabawy i uczą samodzielności. I SĄ ZWYCZAJNIE ZDROWE! Zainicjujmy w szkole modę na zabawy analogowe, czyli takie, które nie wymagają korzystania ze smartfona i które można przenieść na własne podwórko.

Świetnym sposobem na popularyzowanie zabaw relacyjnych jest zorganizowanie w szkole Dnia zabaw analogowych – najlepiej raz w tygodniu. Proponujemy wybrać jedną zabawę na tydzień z zestawu 57 zabaw, które są dostępne  w minikursie “Analogowe zabawy w czasach online”. Następnie warto zachęcić dzieci, żeby przeniosły te zabawy na własne podwórka i utrwalały je w czasie wolnym wspólnie z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami.

Zaproponowane zabawy można przeprowadzać dla wszystkich uczniów na korytarzach szkolnych w wybranym dniu, ale także bardziej kameralnie w świetlicy, podczas zajęć lekcyjnych, na wycieczkach. Doskonale sprawdzą się też na zajęciach dodatkowych, w tym w Klubach Ortograffiti. W załączniku jest plakat w formacie A4 z miejscem do wpisania terminu i miejsca organizacji dnia zabaw analogowych – na przykład “w każdy piątek, w holu głównym szkoły”.

ZOBACZ PLAKAT

Życzymy Wam dobrej zabawy! I pamiętajcie o najważniejszym – radości i śmiechu!