Jak realizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w czasie pandemii i po jej zakończeniu

 
Zapraszamy na webinar: "Bułka z masłem czy twardy orzech do zgryzienia? Jak realizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w czasie pandemii i po jej zakończeniu". 

Spotkanie jest kierowane do nauczycieli szkół podstawowych zajmujących się pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Poprowadzą go wybitne ekspertki zajmujące się wsparciem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska

Pandemia to trudny czas dla edukacji, zwłaszcza w kontekście uczniów wymagających dodatkowego wsparcia. Czego się nauczyliśmy? Co jeszcze przed nami? A jak poradzili sobie nasi podopieczni? Czy powrót do szkoły będzie dla nich kolejnym wyzwaniem? Czy efektem edukacji zdalnej będą nowe trudności, które wspólnie z uczniami będziemy musieli przezwyciężyć? Porozmawiajmy o tym z ekspertkami - Zytą Czechowską i Jolantą Majkowską. Podzielmy się swoimi doświadczeniami, ale też skorzystajmy z pomysłów prowadzących.

Podczas webinaru dowiemy się, jak zaplanować angażujące i efektywne zajęcia, w edukacji zdalnej i stacjonarnej, w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zaprezentowane na szkoleniu rozwiązania oraz praktyczne pomysły ułatwią nauczycielom zaspokojenie potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci. 

Link do spotkania >>TUTAJ 

Dzięki udziałowi w webinarze:

  • pogłębicie wiedzę na temat rozwiązań ułatwiających naukę dzieciom z dysleksją,
  • poznacie aplikacje do tworzenia interaktywnych zasobów dla uczniów ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera,
  • dowiecie się, jakie aktywności sprawdzą się na zajęciach z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.
 

POZNAJCIE PROWADZĄCE:

Jolanta Majkowska – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkolnictwie specjalnym. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, publikuje w prasie branżowej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,SPEcjalna Edukacja Cyfrowa”. Trenerka Cyfrowego Dialogu, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Współautorka bloga  www.specjalni.pl . Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

Zyta Czechowska - Nauczyciel Roku 2019. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli - Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od ponad 24 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „Czas TIKa”, prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK. Współprowadzi bloga edukacyjnego  www.specjalni.pl . Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu  #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning.

 
Bądźcie na bieżąco - czekamy na Was na fanpage’u Ortograffiti: LINK

Dodaj własny komentarz