Jak pracować z Ortograffiti w domu

Okazuje się, że Ortograffiti jest dobre na każde czasy. Potwierdzają to Wasze doświadczenia związane z edukacją zdalną. Można i trzeba nadal wspierać dzieci z trudnościami w uczeniu się czytania i pisania. Metoda Ortograffiti pomoże Wam to zrobić ze spokojem i humorem.

Ortograffiti, to przemyślany, uporządkowany materiał do utrwalania zdobytych już umiejętności, przypomnienia sobie tego, co się lekko zakurzyło, oraz do usprawniania tego, co wychodzi nieco gorzej. Zyskujecie poczucie kontroli nad sytuacją i pewność, że dostarczacie uczniowi to, co w tym momencie jest mu potrzebne. Lekka forma ćwiczeń sprawi, że nauka z nudnej i żmudnej stanie się całkiem przyjemna.

Żeby maksymalnie ułatwić pracę Wam i Rodzicom, przygotowaliśmy miniporadnik, jak pracować z Ortograffiti w domu. Możecie go pobrać i bezpośrednio przesłać do Rodziców lub dać im LINK do samodzielnego pobrania. Rodzice znajdą w nim wskazówki, jak postępować, by dzieci:

  • uczyły się techniki czytania i ładnego pisania przez zabawę (klasy I-III)
  • uczyły się płynnego czytania i poprawnego pisania (klasy IV-VI)
  • uczyły się matematyki przez zabawę (klasy IV-VI)
  • doskonaliły sztukę ładnego pisania (klasy IV-VI)
  • dobrze przygotowały się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki (klasy VII-VIII)
  • dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego (klasy VII-VIII)

Z Waszym wsparciem, polegającym na wskazaniu ćwiczeń do indywidualnej pracy oraz sprawdzeniem poprawności ich wykonania, dzieciaki mogą naprawdę dużo skorzystać.

Dodaj własny komentarz