Program „Poczytaj Bratkowi”

   

Bratek – bohater Ortograffiti i przyjaciel dzieci – wyruszył w podróż po wszystkich szkołach podstawowych, by zachęcić dzieci do czytania książek. Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zorganizowali z tej okazji w swoich szkołach kąciki czytelnicze „Poczytaj Bratkowi”. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – dziękujemy wszystkim nauczycielom i szkołom, które przyłączyły się do naszej akcji.

Wszyscy odnieśliśmy sukces, bo dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu – i obecności Bratka – dzieci poznały radość płynącą z czytania. A o tym, co się działo w szkołach, opowiedzą już sami nauczyciele. Zapraszamy do zapoznania się choćby z niektórymi relacjami – naprawdę warto! Dla zachęty cytujemy relację ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Operacji Karpacko-Dukielskiej w Iwli.

Bratek – maskotka podarowana nam przez Wydawnictwo Operon – już od pierwszego dnia zyskał sympatię dzieci. Zasiadł na honorowym miejscu w kąciku czytelniczym, gdzie wysłuchał już pierwszych opowiadań i wierszy czytanych przez uczniów klasy trzeciej i drugiej. Pozował też dzieciom do portretów, które można oglądać na klasowej wystawie. Trzecioklasiści przygotowują dla niego pamiętnik. Będą tam wpisywać tytuły tekstów przeczytanych Bratkowi. Już wkrótce w towarzystwie Bratka odwiedzą swoich najmłodszych kolegów z oddziału przedszkolnego i zaproszą ich do wspólnych spotkań z ciekawymi książkami”.

 

A oto inne relacje:

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Tarnowie
Szkoła Podstawowa w Zbludowicach
Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu
Szkoła Podstawowa w Szewnie
 
 

Dodaj własny komentarz