Wykorzystaj Metodę Ortograffiti do klas VII i VIII

Jak dobrze przygotować do egzaminu ósmoklasisty uczniów z trudnościami w uczeniu się? Wprowadź w swojej szkole innowację pedagogiczną - zajęcia przygotowujące uczniów z trudnościami w uczeniu się do egzaminu ósmoklasisty w oparciu o Metodę Ortograffiti.  

Uczniowie z trudnościami w uczeniu się, w tym z dysleksją i dyskalkulią, ze względu na charakter trudności, wymagają specjalnego podejścia w nauczaniu, a także w przygotowaniu do egzaminu. Standardowe pomoce mogą nie wystarczyć! Proponujemy kompleksowy program z gotowymi pomocami, który uwzględnia potrzeby uczniów z trudnościami w uczeniu się.
 

Jak dobrze przygotować do egzaminu ósmoklasisty uczniów z trudnościami w uczeniu się krok po kroku. 

Krok 1. Załóż w szkole Klub Ortograffiti w postaci dodatkowych zajęć z języka polskiego i/lub matematyki dla uczniów z trudnościami w uczeniu się z klas VII i VIII.

Tutaj zarejestruj klub.

Krok 2. Skorzystaj z gotowego Programu zajęć przygotowujących uczniów z trudnościami w uczeniu się do egzaminu ósmoklasisty do języka polskiego i matematyki. Oba programy są dostępne w kursach internetowych:

Kursy już trwają! Dzięki nim poznasz też podstawy prawne (podstawa programowa, wymagania edukacyjne) dotyczące egzaminu ósmoklasisty z matematyki i języka polskiego. Kursy są bezpłatne. Odpłatny jest egzamin (dla chętnych).

Krok 3. Przekaż rodzicom kod uprawniający do 10% zniżki na zakup serii Ortograffiti. Język Polski i Ortograffiti. Matematyka do klas VII i VIII. Aby z niego skorzystać, trzeba wejść do sklepu internetowego Operonu i dokonać zakupów Ortograffiti.  Kod otrzymasz w momencie rejestracji Klubu Ortograffiti, w mailu potwierdzającym rejestrację. Możesz też dokonać zakupów samodzielnie.

Krok 4. Zgłoś zajęcia Klubu Ortograffiti jako innowację pedagogiczną.

Nowatorska formuła funkcjonowania Klubu Ortograffiti może z powodzeniem stać się innowacją pedagogiczną, oczywiście po spełnieniu właściwych procedur. Klub Ortograffiti spełnia podstawowy wymóg innowacji, jakim jest poprawa jakości pracy szkoły. Na korzyść działa fakt, iż innowacja może być określona w dowolnym czasie (zaplanowana np. na jeden rok szkolny). Nie jest powiedziane, że innowacja musi wprowadzać w szkole radykalne zmiany. Może jedynie być adaptacją dobrze znanej praktyki, a tak jest przecież w przypadku Metody Ortograffiti.

Krok 5. Rozpocznij zajęcia Klubu Ortograffiti. W połowie października otrzymasz bezpłatnie pierwsze części Ortograffiti. Język polski i Ortograffiti. Matematyka do klasy VII i VIII oraz gadżety klubowe dla uczniów takie, jak: ołówki trójkątne, kolorowe nakładki do czytania, teczki na materiały, zeszyty Ortograffiti, odznaki klubowe.

Życzymy powodzenia i zapraszamy na nasz profil facebookowy, na którym piszemy o wszystkim na bieżąco.

Grażyna, 05.02.2019 23:49 napisał:

Zadania z VII i VIII klasy są do wykorzystania w technikum.

Wioletta, 15.12.2018 18:11 napisał:

Zeszyty ćwiczeń "ORTOGRAFFITI" dla klasy VII i VIII są trudne dla uczniów, którzy mają problemy w czytaniu i pisaniu. Nie radzą sobie z wykonywaniem zadań, sami przyznają, że zadania sprawiają im dużo problemów.

Damiana, 27.11.2018 21:34 napisał:

Zeszyty Ortograffiti dla klasy VII i VIII są zbyt trudne, uczniowie nie radzą sobie, zadań zbyt dużo, robimy wybiórczo, brak obudowy dla nauczyciela.

Iza, 23.10.2018 22:21 napisał:

potwierdzam, są za trudne dla uczniów. I jest ich za dużo zadań na jedną jednostkę. Sam pomysł bardzo fajny- duży plus za różnorodność zadań.

Aneta, 22.10.2018 11:24 napisał:

Zeszyt ćwiczeń "Ortograffiti" dla klasy VIII zawiera wiele zadań zbyt trudnych dla uczniów mających problemy w nauce czytania i pisania. Niestety, uczniowie nie radzą sobie z wykonywaniem zadań.

Magda, 18.10.2018 22:39 napisał:

Brak obudowy do Ortograffiti dla klas VII i VIII na platformie (w multitece)- przewodnik dla nauczyciela, książki w wersji elektronicznej.

Dorota, 20.09.2018 21:17 napisał:

Podoba mi się pomysł z innowacją, ale może warto wyjść na przeciw nowym wyzwaniom - eksperymenty. Jak zmodernizować treści programu pod kątem eksperymentu?

Liczba komentarzy: 7

Dodaj własny komentarz